W lepszej sytuacji przed rewanżem był angielskim zespół, który zremisował w Paryżu 2:2. W 30. minucie rewanżowego spotkania mógł swoją sytuację jeszcze bardziej poprawić - po faulu niemieckiego bramkarza Kevina Trappa na Argentyńczyku Sergio Aguero sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. "Jedenastkę" wykonywał sam poszkodowany, ale nie trafił w bramkę.

Wynik 0:0 wciąż premiował gospodarzy. Oba zespoły miały swoje okazje, ale decydująca okazała się 76. minuta. Wówczas belgijski as Manchesteru City Kevin de Bruyne, były zawodnik VfL Wolfsburg, popisał się precyzyjnym strzałem z ok. 18 metrów. Piłka wpadła do bramki tuż przy słupku.

Wynik do końca nie uległ zmianie. "The Citizens" wywalczyli po raz pierwszy w historii awans do półfinału Ligi Mistrzów. Z kolei paryżanie po raz czwarty z rzędu odpadli w ćwierćfinale. W 2013 i 2015 roku musieli uznać wyższość Barcelony, a w 2014 Chelsea Londyn.

>>>Manchester City - Paris Saint Germain 1:0 (0:0). Zobacz wideo
Bramka: Kevin de Bruyne (76)
Sędzia: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania)
Manchester City: Joe Hart - Bacary Sagna, Nicolas Otamendi, Eliaquim Mangala, Gael Clichy - Jesus Navas, Fernando, Kevin De Bruyne (84-Yaya Toure), Fernandinho, David Silva (87-Fabian Delph 87) - Sergio Aguero (90+3-Kelechi Iheanacho).
Paris Saint Germain: Kevin Trapp - Serge Aurier (61-Javier Pastore), Thiago Silva, Marquinhos - Gregory van der Wiel, Adrien Rabiot, Thiago Motta (44-Lucas), Angel Di Maria, Maxwell - Zlatan Ibrahimovic, Edinson Cavani.