Kane w tym sezonie spisuje się znakomicie. Z dorobkiem ośmiu bramek prowadzi w klasyfikacji strzelców angielskiej ekstraklasy, a w Lidze Mistrzów, w której zaliczył już pięć trafień, zajmuje pierwsze miejsce ex aequo z Portugalczykiem Cristiano Ronaldo.

Reklama

Ostatnio z powodu kontuzji lewego uda Kane nie zagrał w dwóch meczach, co okazało się bardzo widoczne dla jego zespołu. Bez swojej największej gwiazdy "Koguty" przegrały z West Ham United 2:3 w Pucharze Ligi i z Manchesterem United 0:1 w ekstraklasie.

Zagrożony był również jego udział w środowym starciu z Realem, ale jest szansa, że 24-letni Anglik wystąpi w tym meczu.

Mamy jeszcze jeden dzień, aby ocenić sytuację. Jest jednak możliwe, że będzie w stanie zagrać. Nie chcę mówić na sto procent. Harry trenował dzisiaj, ale jest ważne, abyśmy podjęli właściwą decyzję - powiedział trener Tottenhamu Mauricio Pochettino.

Reklama

Londyńczycy i Real mają po siedem punktów oraz identyczny bilans bramek, znajdują się na czele grupy H. Dalej - z dorobkiem zaledwie jednego punktu - sklasyfikowane są Borussia Dortmund (Łukasz Piszczek leczy kontuzję) i APOEL Nikozja, które w środę zagrają ze sobą w Niemczech.