Półfinalista obecnej edycji Ligi Mistrzów chce zatrudnić Ireneusza Jelenia od nowego sezonu. 29 maja kończą się rozgrywki francuskiej Ligue 1. Tego dnia dobiegnie końca przygoda Jelenia z francuskim Auxerre, tego dnia Polakowi wygasa też kontrakt z klubem.

Reklama

W połowie przyszłego miesiąca menedżer naszego napastnika Tomasz Kaczmarczyk przedstawi reprezentantowi Polski oferty klubów, które chciałyby go w swoim składzie. Jedną z tych drużyn jest Schalke.

Artykuł na temat ewentualnego transferu Jelenia pojawił się na łamach magazynu "Reviersport", który opisuje sytuację w klubach z Zagłębia Ruhry. Również inni niemieccy dziennikarze potwierdzają, że temat Jelenia w Schalke znowu się pojawił. "Polak pasowałby do zespołu Ralfa Rangnicka, bo jest bardzo szybki, a takiego napastnika brakuje w tym zespole. Na dodatek mógłby tworzyć świetny duet z Raulem, który dogrywałby mu idealne piłki" - mówi Jan Hesse z gazety "Rheinische Post".

Jeleń nie ukrywa, że po pięciu latach spędzonych we Francji chce zmienić otoczenie. Po każdym sezonie pojawiał się temat transferu 30-letniego piłkarza, który dla Auxerre zdobył 48 ligowych bramek. Najbliżej finalizacji było przejście do Olympique Marsylia, latem ubiegłego roku. Na przeszkodzie stanęła kontuzja. Propozycje rosyjskich klubów (Rubin Kazań, Zenit Sankt Petersburg) i greckich zawodnik odrzucał, bo woli grać w Europie Zachodniej. Jeleń wielokrotnie przyznawał, że chętnie spróbowałby swoich sił w Bundeslidze. W ubiegłym roku Kaczmarczyk zainteresował swoim graczem 1.FC Köln, a do klubu z Kolonii zapraszał Jelenia... Lukas Podolski.

>>>Czytaj także: Gollob: Będzie super!

Reklama