Atak zimy spowodował, że spotkanie rozgrywane było w bardzo ciężkich warunkach. Grę utrudniał padający śnieg i w pierwszej połowie niewiele się działo. Borussia pokrzepiona środowym zwycięstwem w Lidze Mistrzów nad Realem Madryt (2:1) do śmielszych ataków ruszyła po przerwie.

>>>Freiburg - Borussia 0:2. Zobacz gole

Efekt przyniosło to w 55. minucie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Marco Reusa na bramkę strzałem głową zamienił Serb Neven Subotic. Goście zwycięstwo przypieczętowali na siedem minut przed końcem spotkania, kiedy Mario Goetze wykorzystał podanie Lewandowskiego. Z powodu kontuzji w drużynie z Dortmundu nie wystąpił trzeci z Polaków - Jakub Błaszczykowski.

W tabeli Borussia zajmuje czwarte miejsce. Do prowadzącego Bayernu Monachium traci dziewięć punktów, a Bawarczycy swój mecz rozegrają dopiero w niedzielę. U siebie zmierzą się z Bayerem Leverkusen.

Zamierzony skutek przyniosło zwolnienie Felixa Magatha. Pod wodzą tymczasowego szkoleniowca Lorenza-Guenthera Koestnera piłkarze VfL Wolfsburg przełamali serię czterech kolejnych porażek i pokonali na wyjeździe Fortunę Duesseldorf 4:1.

W drużynie Mainz świetny mecz rozegrał Adam Szalai. Węgier popisał się hat-trickiem, a jego zespół pokonał Hoffenheim 3:0. W zwycięskim zespole zabrakło leczącego kontuzję Eugena Polanskiego.

Skromne zwycięstwo odniósł wicelider. Schalke 04 dzięki trafieniu Jeffersona Farfana 1:0 pokonało Nuernberg.