De Rossi został ukarany wykluczeniem w doliczonym czasie gry pierwszej połowy przegranego przez jego drużynę 2:3 niedzielnego meczu z Lazio. Podczas przepychanki w polu karnym rywali 29-letni piłkarz uderzył pięścią w twarz trzymającego go za koszulkę Stefano Mauriego. Po meczu przeprosił poszkodowanego, ale nie wpłynęło to na decyzję Prandellego.

Reklama

Szkoleniowiec włoskiej kadry znany jest z tego, że wymaga od zawodników postępowania zgodnego z kodeksem fair play i konsekwentnie przestrzega wprowadzonych przez siebie reguł.

Piłkarze, którzy w klubie zastosują brutalne zagrania, muszą się liczyć z tym, że ominie ich spotkanie w drużynie narodowej. Na początku roku przekonał się o tym Mario Balotelli. Napastnik Manchesteru City nie został powołany na lutowy mecz towarzyski z USA przez faul, jakiego dopuścił się w styczniowej potyczce z Tottenhamem. Kontrowersyjny gracz nadepnął wówczas na głowę Scotta Parkera.

W składzie "Azzurich" na środowy mecz w Parmie znalazł się klubowy kolega De Rossiego Alessandro Florenzi. 21-letni pomocnik stanie przed szansą debiutu w reprezentacji seniorów.