Zwycięstwo Olympique zapewnił gol Bafetimbi Gomisa w 26. minucie. To czwarte trafienie reprezentanta Francji w ostatnich czterech dniach. W środę, w zaległym meczu 10. kolejki Ligue 1, w którym jego zespół pokonał Olympique Marsylia 4:1, popisał się hat-trickiem.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu zespół z Lyonu umocnił się na prowadzeniu (31 pkt). Jego przewaga nad drugim w tabeli St Etienne, które w piątek bezbramkowo zremisowało z Ajaccio, wynosi pięć punktów. Montpellier HSC jest 13.

W innym sobotnim meczu trzeciej porażki w tym sezonie doznało PSG, które przegrało na wyjeździe z Nice 1:2. Zwycięską bramkę dla gospodarzy strzelił w 86. minucie Valentin Eysseric. Wcześniej dla jego zespołu trafił Eric Bautheac, a dla PSG Zlatan Ibrahimovic. Szwed ma już na koncie 13 trafień w tym sezonie Ligue 1 i prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Mimo porażki stołeczna ekipa utrzymała trzecie miejsce w tabeli (26 pkt). Ma tyle samo punktów co czwarty Olympiqe Marsylia, który w niedzielę zmierzy się na wyjeździe ze Stade Brest.

W 15. kolejce Ligue 1 na boisku nie pojawili się Ludovic Obraniak i Grzegorz Krychowiak. Reprezentanci Polski zmagają się z problemami zdrowotnymi. Girondins Bordeaux Obraniaka zremisowało u siebie z Sochaux 2:2. Stade de Reims Krychowiaka przegrało z kolei na wyjeździe z Valenciennes 0:1. Ekipa z Bordeaux zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli. Reims jest 15.