W klasyfikacji wszech czasów włoskiej ekstraklasy Totti (debiutował w Romie w marcu 1992 roku) jest drugi, a prowadzi Silvio Piola - 274 gole.

Totti wszedł na boisko w 46. minucie, a w 55. wykorzystał rzut karny. W tym momencie jego zespół przegrywał 0:2. Wynik spotkania ustalił w 65. minucie Iago Falque, który na początku drugiej połowy trafił też z "jedenastki". Torino prowadziło zaś od 8. minuty po golu Andrei Belottiego.

Na początku tego sezonu Falque został wypożyczony do Torino z... Romy.

W bramce gospodarzy bardzo dobrze zagrał Joe Hart. Dwukrotnie zatrzymał Edina Dżeko, z którym grał w Manchesterze City. Między słupkami Romy wystąpił Wojciech Szczęsny.

Pierwszego gola w ekstraklasie włoskiej strzelił syn trenera Atletico Madryt Diego Simeone - Giovanni. Napastnik Genoi zdobył bramkę w 47. minucie, ale gospodarze kończyli mecz z Pescarą w dziewiątkę i nie utrzymali korzystnego wyniku. Wyrównał w 85. minucie Rey Manaj.

Giovanni Simeone, który występował już w reprezentacji Argentyny do lat 20, urodził się w 1995 roku w Madrycie, gdy jego ojciec był piłkarzem Atletico.

W sobotę zwycięstwa odniosły drużyny prowadzące w tabeli Serie A - Juventus Turyn pokonał na wyjeździe Palermo 1:0 (w drużynie gospodarzy wystąpił Thiago Cionek), a Napoli wygrało u siebie z Chievo Werona 2:0 po bramkach Manolo Gabbiadiniego oraz Słowaka Marka Hamsika. W wyjściowym składzie gospodarzy znalazł się Piotr Zieliński, natomiast w 64. minucie strzelca pierwszego gola zmienił Arkadiusz Milik.

W tabeli prowadzenie utrzymał Juventus, który ma 15 punktów i o jeden wyprzedza drużynę z Neapolu oraz o cztery Inter Mediolan.

W niedzielę wieczorem Fiorentina zagra z AC Milan, a szóstą kolejkę zakończą w poniedziałek mecze Crotone z Atalantą Bergamo oraz Cagliari Bartosza Salamona z Sampdorią Genua Karola Linettego.