Dziennik Gazeta Prawana logo

Liga hiszpańska: Kolejny remis Realu Madryt. Atletico lepsze od Valencii

2 października 2016, 18:57
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Cristiano Ronaldo i Ander Capa
Cristiano Ronaldo i Ander Capa/PAP/EPA
Piłkarze Realu Madryt zremisowali trzeci z rzędu mecz w hiszpańskiej ekstraklasie. Wynikiem 1:1 zakończyło się ich niedzielne spotkanie z Eibar. "Królewscy" stracili prowadzenie w tabeli na rzecz lokalnego rywala Atletico, które pokonało na wyjeździe Valencię 2:0.

Już w szóstej minucie prowadzenie Eibar dał Fran Rico. Real wyrównał szybko, bo już w 18., a na listę strzelców wpisał się Gareth Bale. Wydawało się więc, że wszystko wróci do normy i stołeczny klub zgodnie z planem odniesienie zwycięstwo.

Nic takiego nie miało jednak miejsca. Gospodarze przeważali, cierpliwie rozgrywali piłkę, ale dorobku bramkowego już nie powiększyli. Drużyna Eibar po raz pierwszy w historii nie przegrała meczu na Santiago Bernabeu.

Atletico natomiast zwycięstwo dały gole w drugiej połowie Antoine'a Griezmanna i Kevin Gameiro. Choć Valencia przegrała to i tak na wyróżnienie zasługuje jej bramkarz Diego Alves. 31-letni Brazylijczyk obronił dwa rzuty karne Griezmanna i Gabiego.

Alves jest prawdziwym postrachem wykonawców "jedenastek". W swojej karierze w Primera Division obronił 19 z 37 karnych. Zatrzymywał strzały takich sław jak: Lionell Messi, Cristiano Ronaldo, Diego Costa, czy Ivan Rakitic.

W tabeli oba zespoły z Madrytu mają po 15 punktów, a Atletico prowadzi dzięki lepszej różnicy bramek. Jeszcze w niedzielę na pozycję lidera może jednak awansować Barcelona. By tak się stało "Duma Katalonii" musi w wieczornym meczu pokonać na wyjeździe Celtę Vigo.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj