W minionym sezonie 26-letni napastnik z dorobkiem 28 goli zajął drugie miejsce w klasyfikacji strzelców francuskiej ekstraklasy. Jego klubowym kolegą był Maciej Rybus.

Reklama

Jestem bardzo szczęśliwy, że Alexandre dołączy do nas. Przez ostatnie lata pokazał, że potrafi strzelać gole i że jest skutecznym egzekutorem. Jest zawodnikiem, który świetnie uzupełni nasz skład i pomoże nam walczyć na najwyższym poziomie w zbliżającym się sezonie - powiedział trener "Kanonierów" Arsene Wenger.

Oficjalnie kwota transferu nie została ujawniona. Według brytyjskich mediów Arsenal zapłaci za Lacazette 55 mln euro co bije dotychczasowy rekord transferowy klubu: Mesut Oezil z Realu Madryt za około 50 mln euro w 2013 roku.

W maju Arsenal poinformował o przedłużeniu umowy o dwa lata z Wengerem. Wówczas media informowały, że Francuzowi obiecano 115 milionów funtów na transfery w trakcie letniego okienka transferowego. W minionym sezonie "Kanonierzy" zajęli piąte miejsce w lidze, w związku z czym zabraknie ich w kolejnej edycji Ligi Mistrzów - po raz pierwszy od 1996 roku.