Nigdy w historii żadnemu zawodnikowi nie udało się zdobyć w angielskiej ekstraklasie tyle goli w ciągu roku. Dotychczasowym rekordzistą był Shearer, który w 1995 roku miał 36 trafień na koncie.

We wtorek Kane ustrzelił ósmego hat-tricka w tym roku. Licząc wszystkie rozgrywki (także występy w reprezentacji) 22-letni napastnik zdobył 56 goli, a to oznacza, że jest najlepszym strzelcem 2017 roku z pięciu czołowych lig europejskich. Po raz pierwszy od ośmiu lat nie został nim Argentyńczyk Lionel Messi lub Portugalczyk Cristiano Ronaldo.

"Harry, miałeś wspaniały 2017 rok. Zasłużyłeś na to, by poprawić rekord w Premier League. Dobra robota i kontynuuj ją" - napisał na Twitterze Shearer, były reprezentant Anglii.

Tottenham awansował na czwarte miejsce w tabeli, ale później wyprzedzić go może Liverpool. "The Reds" zmierzą się u siebie z ostatnim w tabeli Swansea City Łukasza Fabiańskiego.

W innych meczach wicelider Manchester United podejmie Burnley, a w środę prowadzący Manchester City spotka się na wyjeździe z Newcastle United.