Real po raz ostatni wywalczył komplet punktów w lidze 22 września, kiedy pokonał Espanyol Barcelona 1:0. Później "Królewskim" przydarzyły się cztery porażki, w tym z Barceloną na Camp Nou 1:5, oraz jeden remis.

Za słabe wyniki pracę stracił trener Julen Lopetegui, a tymczasowo zastąpił go Santiago Solari. Argentyńczyk zadebiutował w środę, gdy Real rozgromił na wyjeździe trzecioligową Melillę 4:0 w Pucharze Hiszpanii. Udał mu się także pierwszy mecz w ekstraklasie.

W sobotę jego podopieczni długo męczyli się z klubem, którego większościowym udziałowcem jest od września były znakomity piłkarz brazylijski Ronaldo. Pierwszy gol padł dopiero w 83. minucie, kiedy jego rodak Vinicius Junior chciał dośrodkować w pole karne, ale trafił w obrońcę Kiko Olivasa i piłka przypadkowo wpadła do siatki.

Pięć minut później wynik spotkania ustalił z rzutu karnego Sergio Ramos. Faulowany był chwilę wcześniej Francuz Karim Benzema.

Real ma 17 punktów i przed innymi rozstrzygnięciami tej kolejki zajmuje szóstą pozycję. O cztery "oczka" więcej ma prowadząca Barcelona, która wieczorem zmierzy się na wyjeździe z Rayo Vallecano. Na drugą lokatę z 20 punktami awansowało Atletico, które tylko zremisowało na wyjeździe z Leganes 1:1.