Przed rozpoczęciem meczu na San Siro mediolańczycy znali wynik z Turynu i wiedzieli, że w przypadku swojego zwycięstwa zostaną liderami.

Jak się jednak okazało, nie zdołali tego dokonać. Wprawdzie w 23. minucie objęli prowadzenie po golu Antonio Candrevy, ale chwilę później goście odpowiedzieli dwoma trafieniami. Wyrównał były piłkarz Interu Yann Karamoh (Francuz iworyjskiego pochodzenia), a w 30. minucie prowadzenie Parmie zapewnił doświadczony Iworyjczyk Gervinho, zaś Karamoh zaliczył asystę.

Inter stać było tylko na doprowadzenie do remisu - w 51. minucie wynik ustalił sprowadzony latem napastnik reprezentacji Belgii Romelu Lukaku, dla którego to szóste trafienie w sezonie Serie A.

Po dziewięciu kolejkach Inter ma 22 punkty i traci jeden do broniącego tytułu Juventusu. Lider zremisował na wyjeździe z Lecce 1:1.

Trener turyńskiej ekipy Maurizio Sarri postanowił tym razem dać odpocząć Portugalczykowi Ronaldo.

Juventus prowadził po golu w 50. minucie Argentyńczyka Paolo Dybali z rzutu karnego. Sześć minut później do remisu doprowadził Marco Mancosu, który również nie zmarnował "jedenastki" - piłkarz Lecce zmylił Szczęsnego.