W środowym meczu rundy grupowej peruwiański zespół zremisował z wenezuelskim Estudiantes Merida 2:2.

„Oddaliśmy 20 strzałów na bramkę rywala, mieliśmy ponad 60 proc. posiadania piłki i 10 rzutów rożnych. Liczby wskazują, że jesteśmy na dobrej drodze” – uważa trener Patricio Rubio.

Jego podopieczni prowadzili od trzeciej minuty, potem stracili dwa gole z rzutów karnych. Punkt Alianzie uratował Patricio Rubio w piątej minucie doliczonego czasu gry.

Ostatnie zwycięstwo zawodnicy z Limy odnieśli osiem lat temu, pokonując Nacional Montevideo 1:0. Potem rywalizowali w Copa Libertadores w 2015, 2016, 2018, 2019 roku i w tym sezonie, ale tylko przegrywają (18 gier) lub remisują (4).

Poprzedni rekord należał do nieistniejącej już wenezuelskiej drużyny Deportivo Galicia, która w latach 1968-1975 rozegrała 21 spotkań bez zwycięstwa.