Po nałożeniu sankcji przez rząd Wielkiej Brytanii, zarząd Premier League zdyskwalifikował Romana Abramowicza jako dyrektora Chelsea Football Club - napisano w oficjalnym oświadczeniu.

Reklama

Decyzja zarządu nie ma wpływu na zdolność klubu do prowadzenia treningów i rozgrywania meczów, zgodnie z warunkami obowiązującej licencji, której ważność wygasa 31 maja 2022 roku - wyjaśniono.

To dalszy ciąg problemów Abramowicza, które zaczęły się po ataku Rosji na Ukrainę. Wcześniej brytyjski rząd wstrzymał planowaną sprzedaż klubu Chelsea, a także m.in. wyprzedaż piłkarzy tego zespołu.

Abramowicz zapowiedział pod koniec lutego, że wystawia klub na sprzedaż, ale brytyjskie zamrożenie aktywów i nałożone na niego sankcje uniemożliwiają ten proces zgodnie z warunkami licencji przyznanej klubowi.

Reklama

Od 2003 roku, gdy Abramowicz kupił Chelsea, zaczął się najlepszy okres w historii londyńskiego klubu, do czego w wydatnej mierze przyczyniły się duże transfery. Od tego czasu Chelsea pięć razy zdobyła mistrzostwo Anglii, pięć razy Puchar Anglii, trzy razy Puchar Ligi Angielskiej, dwa razy wygrała Ligę Mistrzów, w tym w sezonie 2020/21, dwa razy Ligę Europy i raz - kilka tygodni temu - Klubowe Mistrzostwa Świata.