Bawarczycy od początku rosyjskiej inwazji są konsekwentni w swoim działaniu. Błyskawicznie potępili działania Kremla. W zbiórce pieniędzy Bayern przekazał 100 tys. euro na pomoc dla Ukrainy.

Reklama

Przed niedzielnym meczem piłkarzom oby drużyn, po raz pierwszy od wybuchu pandemii, będą towarzyszyły dzieci. Ich żółte i niebieskie stroje będą w barwach narodowych Ukrainy. Tablice reklamowe i ekrany stadionowe przed i w trakcie spotkania będą emitowały flagę Ukrainy. Kapitan monachijczyków Manuel Neuer będzie miał opaskę w barwach ukraińskich, podobnie będą prezentowały się chorągiewki w narożnikach boiska.

Na środku boisku będzie znajdował się baner z nadrukiem „Beendet den Krieg - Stop wojnie”.

Od tygodni wszyscy jesteśmy poruszeni tym, co się dzieje na Ukrainie. Cała rodzina Bayernu po raz kolejny daje do zrozumienia, że ta wojna musi się skończyć. Nadal należy nagłaśniać tę ważną sprawę - powiedział prezes klubu Herbert Hainer.

Reklama

Bayern zorganizował wraz z miastem Monachium program mieszkaniowy dla niepełnosprawnych uchodźców oraz rozpoczął program promocji sportu „Ruszamy się razem” dla młodych Ukraińców. Zajęcia przeprowadzane są w piłce nożnej, koszykówce, piłce ręcznej, tenisie stołowym i ćwiczeniach ogólnosportowych na terenie kampusu klubu.