Lewandowski na płytę boiska został wyprowadzony przez prezesa Barcelony Joana Laportę. Polak wyszedł na murawę w klubowej koszulce z numerem 9 na plecach.

"Lewy" dostał od szefa katalońskiej drużyny kartę kibica. Laporta następnie powitał kapitana reprezentacji Polski w Barcelonie i podziękował mu za wysiłek, który Lewandowski podjął, by znaleźć się w stolicy Katalonii.

Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że mogę grać dla Barcelony. Mam nadzieję, że dam kibicom dużo powodów do radości. To niesamowite uczucie być w tym miejscu - powiedział kapitan naszej kadry.

Reklama

Następnie najlepszy polski piłkarz przy aplauzie publiczności zaprezentował kilka piłkarskich sztuczek.

Jak szacują barcelońskie dzienniki “Sport” i “Mundo Deportivo” w piątek na trybunach Camp Nou zasiadło od 45 do 50 tys. fanów katalońskiej drużyny.

Gazety przypominają, że prezentacja Lewandowskiego zbiega się z rocznicą ogłoszenia przez dyrekcję Barcelony odejścia z tego klubu jego byłego kapitana Lionela Messiego. Argentyńczyk latem 2021 r. zasilił szeregi Paris Saint-Germain.

Prawie 34-letni piłkarz przeszedł do Barcelony w lipcu z Bayernu Monachium, w którym grał od 2014 roku. Kosztował 45 mln euro plus 5 mln tzw. zmiennych. Klauzula wykupu w umowie została ustalona na 500 milionów euro.

Pierwsza prezentacja polskiego napastnika odbyła się już w Stanach Zjednoczonych, podczas trwającego wówczas zgrupowania Barcelony.