To był bardzo pechowy wieczór dla Mbappe. W 10. minucie słynny napastnik nie wykorzystał rzutu karnego. Jego pierwszą próbę bramkarz gospodarzy obronił, jednak "jedenastkę" powtórzono, ponieważ obrońcy za szybko wbiegli w pole karne. Za drugim razem trafił w słupek, piłka do niego wróciła, ale 24-letni zawodnik nie popisał się przy dobitce, posyłając piłkę wysoko nad bramką.

Kilka minut później Mbappe musiał zostać zmieniony - doznał kontuzji lewego uda. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa w grze.

Wszystkie bramki w tym meczu padły w drugiej połowie. Dla paryżan najpierw strzelił Hiszpan Fabian Ruiz.

Następnie trafił argentyński mistrz świata Lionel Messi.

I zaledwie 16-letni Warren Zair-Emery, a dla gospodarzy Arnaud Nordin.

Broniący tytułu PSG ma 51 punktów i o pięć wyprzedza nowego wicelidera Olympique Marsylia (2:0 na wyjeździe z Nantes).

Na trzecie miejsce spadł RC Lens - 45 pkt, który uległ u siebie Nice 0:1. W ekipie gospodarzy cały mecz rozegrał Przemysław Frankowski, a Łukasz Poręba wszedł na boisko w 65. minucie. Trzeci z Polaków w Lens - Adam Buksa - wciąż pauzuje z powodu kontuzji.

Ten wynik oznacza, że piłkarze Lens zakończyli serię 10 ligowych meczów bez porażki.