Urugwajczyk grał na Parc de Princes przez siedem sezonów w latach 2013-2020, natomiast Mbappe rozgrywa dla PSG szósty sezon. Cavani wystąpił w 301 oficjalnych meczach stołecznego klubu, a Francuz w 246.

Spotkanie lidera z wiceliderem Ligue 1 na Stade Velodrome było wyczekiwane w całej Francji. Marsylia w przypadku zwycięstwa zbliżyłaby się do Paryżan na dwa punkty i zwiększyłaby swoje szanse na zdobycie mistrzostwa Francji.

W 25. minucie Messi posłał prostopadłe podanie do Mbappe, który pewnie pokonał bramkarza Pau Lopeza. Po chwili Francuz odwdzięczył się Argentyńczykowi dośrodkowując piłkę, a 35-latek z bliska strzelił gola na 2:0.

Pod koniec pierwszej połowy Alexis Sanchez uderzył pod poprzeczkę z rzutu wolnego, ale Gianluigi Donnarumma skutecznie interweniował.

W 55. min Messi przelobował całą obronę Marsylii posyłając piłkę do Mbappe, który płaskim strzałem ustalił wynik na 3:0.

Pomimo niekorzystnego wyniku gospodarze nie poddawali się i dążyli do strzelenia honorowego gola. W 65. min Sanchez wyskoczył do dośrodkowania i oddał strzał głową, lecz Donnarumma wykazał się refleksem i odbił piłkę. Następnie Sead Kolasinac trafił w słupek.

Później Nuno Tavares mocno uderzył z dystansu, ale Donnarumma ładną interwencją nie dopuścił do utraty gola. Około 90. min Vitinha otrzymał podanie w polu karnym i uderzył bez przyjęcia, lecz Donnarumma znów obronił.

PSG po 25 meczach ma 60 pkt i do ośmiu powiększyło przewagę nad drugą Marsylią. Donnarumma 11. raz w sezonie zachował czyste konto, a Mbappe z 17 golami umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców Ligue 1. Jonathan David z Lille i Folarin Balogun z Reims mają po 15 bramek.

W innym niedzielnym spotkaniu zajmujące trzecie miejsce AS Monaco na własnym stadionie przegrało 0:3 z OGC Nice. W pierwszej połowie dwie bramki dla gości zdobył Terem Moffi, a wynik meczu ustalił Khephren Thuram.

Clermont Foot Mateusza Wieteski zremisowało 1:1 z RC Strasbourg. Polski obrońca rozegrał cały mecz. Jego drużyna zajmuje 12. miejsce w Ligue 1.

W pozostałych niedzielnych spotkaniach Lorient przegrało 0:1 z Auxerre, Nantes uległo Rennes 0:1, Reims pokonało 3:0 Touluse, natomiast Ajaccio wygrało 2:1 z Troyes.