Obrońcy tytułu mecz zaczęli od mocnego uderzenia i już po 17 minutach prowadzili 2:0. Najpierw z gola - 13. w lidze w tym sezonie - cieszył się Argentyńczyk Lionel Messi, a następnie samobójcze trafienie zanotował Jaouen Hadjam.

Na przerwę jednak drużyny niespodziewanie schodziły przy remisie 2:2. Dla Nantes bramki zdobyli Ludovic Blas w 31. minucie oraz Kameruńczyk Ignatius Ganago w 38.

Paryżanie w drugiej połowie wrócili do dobrej gry. W 60. minucie prowadzenie zapewnił im Portugalczyk Danilo Pereira, a w doliczonym przez sędziego czasie gry wynik ustalił Kylian Mbappe, który z 18 golami prowadzi w klasyfikacji strzelców.

W tabeli PSG ma 11 punktów przewagi nad drugim Olympique Marsylia, który w niedzielę na wyjeździe zagra z Rennes.