"Neymar Jr przeszedł operację późnym piątkowym rankiem w szpitalu Aspetar w Dausze, przeprowadzoną przez profesorów Petera D'hoodge, Jamesa Caldera i Rodrigo Lasmara. Przebiegła bardzo dobrze. Zawodnik będzie teraz przestrzegał protokołu odpoczynku i opieki" - sprecyzowano w komunikacie.

Reklama

31-letni piłkarz, który w tym sezonie strzelił 13 goli i zanotował 11 asyst, będzie wyłączony z gry do czterech miesięcy.

Klub PSG, kontrolowany przez katarski fundusz inwestycyjny QSI, wcześniej informował, że Neymar przejdzie "operację naprawy więzadła, aby uniknąć poważnego ryzyka nawrotu". Jego prawa kostka była już kilkakrotnie kontuzjowana, m.in. Brazylijczyk był leczony w Aspetar w styczniu 2019 roku.

Jego urazy zwielokrotniły się, od kiedy dołączył do PSG w 2017 roku za rekordowe 222 miliony euro. W tym czasie był zmuszony opuścić ponad 100 meczów z powodu urazów, a także ze względu na zawieszenia.

Neymar nie zagra już w tym sezonie francuskiej ekstraklasy (kończącym się 3 czerwca), jedynych rozgrywkach, w które klub nadal jest zaangażowany.

Po 26 kolejkach PSG prowadzi w tabeli Ligue 1 z przewagą ośmiu punktów nad wiceliderem Olympique Marsylia.