Piątek, który na boisko wszedł na początku drugiej połowy, wpisał się na listę strzelców w 85. minucie, zdobywając czwartą bramkę w tym sezonie.

Polski napastnik zmniejszył tylko rozmiary porażki, bo wcześniej gole dla gospodarzy strzelili Nicolo Cambiaghi i Francesco Caputo. W zespole Empoli grał Sebastian Walukiewicz.

Pierwszą zdegradowaną drużyną została Sampdoria Genua. W poniedziałek poniosła 23. porażkę, przegrywając w Udine 0:2 po bramkach w pierwszej połowie Roberto Pereyry i Adama Masiny. Mistrz Włoch z 1991 roku wygrał w tym sezonie tylko trzy mecze.

Do Serie A awansowały do tej pory Frosinone Przemysława Szymińskiego oraz Genoa Filipa Jagiełły. Trzecie miejsce gwarantujące awans wyłonią baraże.