Oficjalnie trenerem mistrza Francji nadal jest Christophe Galtier, ale wszystko wskazuje na to, że jego obowiązująca do końca przyszłego sezonu umowa zostanie przez klub rozwiązana.

Wcześniej spekulowano, że jego następcą może zostać Niemiec Julian Nagelsmann, ale teraz francuskie media donoszą, że trwają rozmowy z 53-letnim Luisem Enrique. Hiszpan ma podpisać z PSG dwuletni kontrakt.

Reklama

W roli trenera Barcelony Luis Enrique wywalczył dziewięć trofeów: dwukrotnie był mistrzem Hiszpanii, triumfował trzy razy w krajowym Pucharze i raz w Superpucharze, a do tego dołożył sukcesy w Lidze Mistrzów, Superpucharze UEFA i klubowych mistrzostwach świata.

Poza "Dumą Katalonii" i reprezentacją Hiszpanii, z którą w 2021 roku zajął drugie miejsce w finałach Ligi Narodów, Luis Enrique prowadził także Romę i Celtę Vigo.

Zespół Paris Saint-Germain, z którego po minionym sezonie odszedł Argentyńczyk Lionel Messi, zakończył rozgrywki ligowe na pierwszym miejscu z punktem przewagi nad Lens. Nie powiodło mu się za to w innych rozgrywkach, szczególnie w Lidze Mistrzów, w której triumf należy do największych ambicji kierownictwa i kibiców klubu.