W jedenastu dotychczasowych występach reprezentant Polski do lat 21 wychodził w podstawowym składzie siedem razy. W poprzednim meczu z Kansas City zanotował asystę, a teraz zaliczył bardzo szybkie trafienie. Swojego pierwszego gola w rozgrywkach strzelił w połowie maja Realowi Salt Lake City.

Reklama

W spotkaniu z Seattle 21-latek z Rudy Śląskiej przebiegł z piłką połowę boiska i zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka wpadła kozłem tuż obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Szwajcara Stefana Freia, który nie zdołał jej dosięgnąć.

Trwa ładowanie wpisu

Polak zapisał się w historii ligi MLS jako strzelec drugiego najszybszego gola. Jego trafienie zostało odnotowane w 54. sekundzie. Rekord należy do Cristiana Arango, obecnie zawodnika Realu Salt Lake City. 12 września 2021 roku Kolumbijczyk wpisał się na listę strzelców już w 20. sekundzie podczas spotkania z... jego obecną drużyną.

Reklama

Zespół Los Angeles FC, broniący mistrzowskiego tytułu, odniósł drugie zwycięstwo z rzędu po serii trzech meczów bez strzelenia gola. Dzięki skromnej wygranej drużyna z Kalifornii pozostaje na pozycji lidera w Konferencji Zachodniej, mając trzy punkty przewagi nad St. Louis City.

Bogusz występuje w ekipie LAFC od kwietnia. Wiosną przeniósł się do USA z Leeds United za milion euro.