Niepokonani w tym sezonie "Aptekarze" zmarnowali w sobotnim meczu sporo sytuacji. W pierwszej połowie mieli 70 procent posiadania piłki. Po przerwie wciąż przeważali, ale za każdym razem zawodziła ich skuteczność.

Najlepszy strzelec leczy kontuzję

Bayer od dawna ma problem z kontuzjami napastników. Obecnie poważny uraz leczy ich najlepszy strzelec w tym sezonie, Nigeryjczyk Victor Boniface (10 goli w Bundeslidze).

W tej sytuacji działacze klubu z Leverkusen zdecydowali się wzmocnić drużynę. Po końcowym gwizdku sobotniego meczu poinformowano, że wypożyczony do końca sezonu z Betisu Sewilla został 31-letni Borja Iglesias.

To dwukrotny reprezentant Hiszpanii, który w poprzednim sezonie tamtejszej ekstraklasy zdobył aż 15 bramek, ale w obecnym żadnej.

Undav popisał się hat-trickiem

W tabeli Bundesligi Bayer ma 49 punktów i już tylko o dwa wyprzedza broniący tytułu Bayern Monachium. Bawarczycy wcześniej w sobotę wygrali na wyjeździe z Augsburgiem 3:2.

Jedną z bramek dla gości - swoją 23. w tym sezonie ligowym - strzelił lider klasyfikacji Harry Kane. Rezerwowym zawodnikiem trzynastego w tabeli Augsburga był Robert Gumny.

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 19. kolejki trzeci w tabeli VfB Stuttgart pokonał u siebie czwarty RB Lipsk 5:2. Hat-trickiem popisał się Deniz Undav.

W tabeli VfB ma 37 punktów, natomiast zespół z Lipska, który przegrał wszystkie trzy styczniowe mecze, zgromadził 33, podobnie jak piąta Borussia Dortmund (w niedzielę podejmie VfL Bochum).