Bayer dwukrotnie w tym meczu przegrywał. Już w 11. minucie prowadzenie gościom dał Waldemar Anton. W 50. minucie wyrównał Robert Andrich, ale w 58. ponownie bliżej awansu było VfB, tym razem na listę strzelców wpisał się Chris Fuhrich.

Bayer do remisu doprowadził w 66. minucie, a z gola cieszył się Amine Adli. Awans gospodarzom dało natomiast trafienie Jonathana Taha w 90. minucie.

Już wcześniej do półfinału awansowały dwie drugoligowe drużyny. Kaiserslautern wygrało z Herthą Berlin 3:1, a Fortuna Duesseldorf pokonała w rzutach karnych 4-3 FC Sankt Pauli. Po dogrywce było 2:2.

W środę wyłoniony zostanie ostatni półfinalista. Trzecioligowy FC Saarbruecken, który wyeliminował już sensacyjnie kilka drużyn, m.in. mistrza kraju Bayern Monachium (1 listopada wygrał w 1/16 finału 2:1), zagra u siebie z Borussią Moenchengladbach.

Losowanie półfinałów zaplanowano na 11 lutego. Półfinały odbędą się 2 i 3 kwietnia.