Afera wybuchła po meczu włoskiej Serie A, w którym Inter gościł Napoli. Jeszcze w trakcie spotkania Jesus zgłosił sędziemu, że Acerbi obrażał go w rasistowski sposób.

Acerbi został uniewinniony

Władze włoskiego futbolu wszczęły dochodzenie w tej sprawie, a piłkarz Interu musiał opuścić zgrupowanie reprezentacji narodowej.

Reklama

36-letniemu zawodnikowi groziła dyskwalifikacja. Ostatecznie jednak nie spotkała go żadna kara. Komisja włoskiej federacji (FIGC) w zachowaniu Acerbiego nie doszukała się znamion rasizmu. Oskarżenia zostały oddalone, a piłkarz uniewinniony.

Jesus szanuje decyzję, ale jej nie rozumie

Taką decyzją rozgoryczony jest Jesus. Naprawdę nie rozumiem, w jaki sposób "spadaj murzynie, jesteś tylko murzynem" można uznać za "obraźliwe, ale nie dyskryminujące" - dziwi się w mediach społecznościowych Brazylijczyk.

Z wielkim rozczarowaniem przyjąłem decyzję komisji, która uznał, że nie ma dowodów na to, że padłem ofiarą rasizmu. Szanuję tę decyzję, ale trudno mi ją zrozumieć - dodał 32-letni piłkarz Napoli.

Wyrokiem zawiedzione jest też Napoli. Pracodawca Jesusa zapowiedział, że nie będzie już uczestniczyć w inicjatywach przeciwko rasizmowi i dyskryminacji organizowanych przez władze włoskiej piłki, bo są one robione wyłącznie na pokaz.

Francesco Acerbi został oczyszczony z oskarżeń o rasizm / ShutterStock