W pierwszym secie polski zespół mocno zaatakował jakby chciał zatrzeć fatalne wrażenie jakie pozostawił po sobie po piątkowej porażce. Wicemistrzowie świata objęli prowadzenie 8:2 i tej wyraźnej przewagi nie oddali do końca partii. W drugiej kolejne serie błędów spowodowały, że straty do Egiptu rosły bardzo szybko i w efekcie wyniosły ponad dziesięć punktów. Skuteczny w tym okresie Ahmed Abd Elnaeim.

W dwóch następnych setach gra polskiego zespołu była już bardziej uporządkowana. Skuteczny w ataku był Piotr Gruszka, który szykowany jest na tej pozycji na zastępcę Mariusza Wlazłego, po tym jak zaufanie u trenera Raula Lozano stracił Grzegorz Szymański. W trzeciej i czwartej partii reprezentacja Polski nie ustrzegła się błędów, ale jej zwycięstwo tak jak w całym meczu nie podlegało dyskusji.

Siatkarze z Egiptu będą jednym z rywali Polski w fazie grupowej turnieju olimpijskiego.

Polska - Egipt 3:1 (25:20, 13:25, 25:17, 25:21)

Polska: Woicki (2), Gruszka (16), Nowakowski (10), Kadziewicz (3), Wika (12), Gierczyński (9), Gacek (libero) oraz Kurek (2), Grzyb (2), Żygadło, Bąkiewicz (1), Bartman.

Egipt: Abdalla Ahmed, Ahmed Abd Elnaeim (16 pkt.), Abdel Latif Ahmed (8), Saleh Youssef (11), Mohamed Badawy, Mohamed Seif Elnasr, Wael Al-Aydy (libero) oraz Hamdy Awad, Mohamed Gabal, Ashraf Abouel Hassan, Ahmed Abdel Fattah.