Dziennik Gazeta Prawana logo

Polskie siatkarki pokonały Chinki 3:2

5 listopada 2007, 23:14
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Z Chinkami już tak łatwo nie było. Po pokonaniu Włoszek w piątek, polskie siatkarki grały z aktualnymi mistrzyniami olimpijskimi. Po dwóch setach podopieczne Marco Bonitty przegrywały już 0:2, ale potem we wspaniałym stylu wygrały trzy kolejne sety.
Początkowo wszystko wskazywało na to, że pokonanie Włoszek było tylko jednorazowym sukcesem. Chińskie siatkarki pokazały naszym "Złotkom" ich miejsce w szeregu. Pierwszego seta podopieczne Bonitty przegrały 16:25. Czyli zostały zdeklasowane.

W drugiej partii było już nieco lepiej. Polskie siatkarki zaczęły dobrze rozgrywać i bronić. Ale co z tego skoro Chinki znów były lepsze. Wygrały tą partię 25:21. Dopiero trzeci set był udany dla naszych "Złotek". Wygrały go 25:21.

Czwarty set to już dominacja Polek. Wygrały 25:16. W tiebreaku już nie było dramaturgii. Nasze siatkarki pewnie wygrały 15:10 i cały mecz 3:2.
Chiny - Polska 2:3 (25:16, 25:21, 21:25, 21:25, 10:15)
Chiny: Qiuyue Wei, Suhong Zhou, Ming Xue, Yuehong Zhang, Juan Li, Yunwen Ma, Xian Zhang (libero) oraz Yanan Liu i Yunli Xu
Polska: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Eleonora Dziękiewicz, Dorota Świeniewicz, Milena Sadurek, Milena Rosner, Maria Liktoras, Mariola Zenik (libero) oraz Izabela Bełcik i Anna Podolec
Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj