Papke był jednym z faworytów do przejęcia schedy po Mirosławie P. W tajnym głosowaniu były siatkarz uzyskał poparcie 19 spośród 20 głosujących członków zarządu - taką informację podaje oficjalna strona związku.

Reklama

Mirosławowi P. ustąpił ze stanowiska dobrowolnie, bo jak sam przyznał po aresztowaniu nie jest wstanie kierować PZPS. Kłopoty byłego już szefa polskiej siatkówki związane są z wrześniowymi mistrzostwami świata mężczyzn, które odbyły się w naszym kraju. Mirosław P. miał przyjąć łapówki o łącznej sumie prawie miliona złotych od szefa jednej z prywatnych firm ochroniarskich Cezarego P. w zamian za to, że została ona wybrana do ochrony i zabezpieczenia turnieju. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ: Kilkaset tysięcy złotych łapówki? Podejrzany prezes PZPS podaje się do dymisji>>>

Nowy prezes PZPS urodził się 38 lat temu w Starogardzie Gdańskim. W narodowych barwach rozegrał 149 meczów. Gry w siatkówkę uczył się w MKS MDK Warszawa. Na krajowych parkietach znany jest głównie z występów w ekipie Mostostalu Kędzierzyn-Koźle, AZS Olsztyn i Asseco Resovii Rzeszów.

Na swoim koncie ma złote medale mistrzostw świata i Europy juniorów, pięć tytułów mistrza Polski i trzy triumfy w Pucharze Polski.

Papke po zakończeniu sportowej kariery wszedł do świata polityki. W wyborach samorządowych w 2010 uzyskał mandat radnego Rady Miasta Olsztyna z listy Platformy Obywatelskiej, zaś rok później. w wyborach parlamentarnych. został posłem na Sejm RP z listy tej samej partii.