Reprezentacja Polski odniosła drugie zwycięstwo w World Grand Prix siatkarek, która odbywa się w Zielonej Górze, wygrywając z Czeszkami 3:1.

To było trudne spotkanie dla polskich zawodniczek. Popełniały sporo błędów, co z kolei wykorzystywały Czeszki. Chociaż pierwszego seta Polki zagrały wręcz podręcznikowo. Dobrze funkcjonował blok, świetnie zagrywki.

W drugim Polki straciły koncentrację, co automatycznie odbiło się na liczbie popełnianych błędów. Auty, niepewne ataki - każdy z tych aspektów gry nie funkcjonował jak należy. Dopiero w końcówce biało-czerwone zaczęły nadrabiać straty, ale przewaga okazała się zbyt duża.

Podobny przebieg miał także trzeci set. Lepiej zaczęły Czeszki, a Polki dopiero w końcówce odrobiły straty. Tym razem zrobiły to na tyle skutecznie, że wygrały. W czwartym koleżanki uratowała Martyna Grajber. Świetne asy serwisowe zawodniczki, która na co dzień występuje w Budowlanych Łódź, dodały skrzydeł reszcie zawodniczek i ostatecznie to polski zespół cieszył się z wygranej.

W niedzielę ostatni dzień turnieju. Polska zagra o 20.10 z Portoryko, które do tej pory przegrało tylko jednego seta. Wcześnie, o 17.00, zespół Czech zmierzy się z Kanadą.

Polska - Czechy 3:1 (25:15, 23:25, 25:20, 25:23)
Polska: Agnieszka Kąkolewska, Anna Grejman, Joanna Wołosz, Martyna Grajber, Magdalena Hawryła, Malwina Smarzek - Agata Durajczyk (libero) - Kamila Ganszczyk, Berenika Tomsia, Zuzanna Efimienko, Tamara Kaliszuk, Emilia Mucha, Marlena Pleśnierowicz, Agata Sawicka.
Czechy: Eva Hodanova, Iva Nachmilnerova, Barbora Purchatova, Pavla Vincourova, Marie Toufarova, Michaela Mlejnkova - Veronika Dostalova (libero) - Andrea Kossanjowa, Veronika Trnkova, Lucie Smutna, Eva Rutarova, Tereza Rossi, Petra Kojdova.