W pierwszym sobotnim spotkaniu Serbowie wygrali z Bułgarami 3:0. Było to drugie zwycięstwo podopiecznych Nikoli Grbica, bo dzień wcześniej okazali się lepsi od Rosjan 3:0.

Reklama

Polacy przyjechali do Kaliningradu w okrojonym składzie, m.in. bez Michała Kubiaka i Fabiana Drzyzgi. Francuski szkoleniowiec postanowił dać się wykazać rezerwowym. W czerwcu wrócili bowiem z Tokio, gdzie wywalczyli olimpijską kwalifikację.

Ze względu na sierpniowe igrzyska Liga Światowa w tym sezonie toczyć się będzie w zmienionej formule. W tzw. elicie każda z drużyn weźmie udział w trzech turniejach – Polacy w Kaliningradzie, Łodzi i Nancy. W każdym z nich do rozegrania są po trzy mecze. Awans do Final Six uzyska pięć zespołów najwyżej notowanych w zbiorczej tabeli oraz Polska - jako gospodarz turnieju finałowego, który zaplanowany jest 13-17 lipca w Krakowie.

W Łodzi rywalami polskich siatkarzy będą Argentyna, Francja i ponownie Rosja. Na zakończenie fazy interkontynentalnej, w pierwszy weekend lipca, powalczą z Brazylią, Belgią i Francją.