Słoweński siatkarz: Cieszę się, że pokonaliśmy aroganckich Polaków. Pokazaliśmy im, kto tu rządzi

| Aktualizacja:

"Przy takiej publiczności gra się znacznie łatwiej. Szkoda, że finał nie jest w Lublanie" - przyznał libero reprezentacji Słowenii Jani Kovacic po półfinałowej wygranej z Polską 3:1 w mistrzostwach Europy siatkarzy.

wróć do artykułu
  • ~ałtor
    (2019-09-27 16:02)
    Słoweńcy są małostkowi, zazdrośni, zawistni, zawzięci, zacietrzewieni, zakompleksieni i złośliwi bo czym wytłumaczyć przerwanie hymnu polskiego po pierwszej zwrotce oraz izolowanie polskich kibiców? No i to wmawianie arogancji? Oni mają najwyraźniej jakiś problem z akceptacją rzeczywistości skoro dopatrzyli się gdzieś arogancji. Jeżeli już przez kogoś przemawia arogancja to właśnie przez nich. Heynen dobrze określił ich zespół - Słoweńcy to nie jest dobry zespół tylko taki zespół, który sprawia, że dobre zespoły grają źle. Coś tam wygrywają od przypadku do przypadku i robią z tego od razu wielkie halo. To jest właśnie arogancja i głęboka niedojrzałość.
  • ~Lotr
    (2019-09-27 15:02)
    A czy Slowency jadą na olimpiad??? Co z mistrzostwami świata kiedy tam grali??!!! Daremni są i tyle:))
  • ~Oglądająca mecz
    (2019-09-27 15:00)
    A gdzie byli nasi kibice.Telewizja ich nie pokazywała.Słowency daleko ich odseperowali od boiska żeby ich nie dopingować i wzmacniać ich morale.To było zrobione celowo aby nie wygrali.
  • ~Paris, Paris ...
    (2019-09-27 16:07)
    W Paryżu czeka słoweńskich marzycieli brutalne spotkanie z rzeczywistością. Czy oni faktycznie nie zdają sobie, że dzieli ich przepaść od klasowych zespołów a wygrali tylko dzięki pomocy sędziego i nieskrywanej wojnie psychologicznej, której elementem było m.in. przerwanie polskiego hymnu po drugiej zwrotce podczas gdy zawsze odgrywane są dwie zwrotki?
  • ~Pradziad
    (2019-09-27 13:43)
    Patronat Pisu jednak szczescia nie przynosi! 😥😥😥😥😥
  • ~dzięcielina
    (2019-09-27 15:42)
    Jak bardzo trzeba być zakompleksionym i jak niską samoocenę trzeba mieć żeby się afiszować z taką dziecinadą? Gdzie oni widzieli tą arogancję? Wtedy kiedy nasz kapitan poszedł do ich zawodnika przeprosić go za to, że przyjął na twarz silną piłkę? A swoja drogą to SĄ SŁABSI w ogólnym rozrachunku bo liczy się powtarzalność, którą polski zespół posiada na solidnym poziomie (ranking nie kłamie) a Słoweńcom się dobre mecze czasami tylko przytrafiają i robią z tego jakieś niezwykłe wydarzenie, co tylko potwierdza ich głębokie kompleksy. Dobrze, że wspomniał o siódmym zawodniku czyli o publiczności bo bez niej by nie wygrali a Polacy przecież drugie mistrzostwo zdobyli przy nieprzychylnej publiczności. Tak się odróżnia prawdziwego mistrza od Nikodema Dyzmy siatkówki. No i warto jeszcze wspomnieć o ich ósmym zawodniku, którym był sędzia - MVP tego meczu.
  • ~A niech się cieszą
    (2019-09-27 16:34)
    ME to akurat nie jest najbardziej prestiżowa impreza siatkarska o czym świadczy usilne upychanie dodatkowych krajów żeby tylko było z kim grać. Nasz trener już na początku roku mówił, że przy takim zagęszczeniu różnych imprez siatkarskich nie da się utrzymać jednakowo wysokiej formy na wszystkie te imprezy tylko trzeba rozkładać siły i tak je planować żeby wygrywać te istotne spotkania. W tym roku priorytetem był awans do IO i to osiągnął nasz zespół w najlepszy możliwy sposób. Wygranie ME to byłaby fajna rzecz ale prestiż raczej umiarkowany w porównaniu do IO czy MŚ. I tu dochodzimy do sedna - ile sukcesów ma Słowenia w tych prestiżowych zawodach gdzie trzeba się mierzyć z przekrojem ŚWIATOWEJ elity siatkarskiej a nie tylko z europejskimi zespołami z łapanki? No ile? A ile ma Polska? Nie mam więcej pytań.
  • ~Peppik
    (2019-09-27 13:48)
    Polak to taki rodzaj czlowieka : na malego " z gory" ( wszystkie mniejsze, biedniejsze narody, inne rasy, religie , kolor skory) , a przed wielkim na kolana ( USA) ! No,taka prawda!
  • ~Zib111
    (2019-09-27 14:59)
    Taaaa, kto oglądał ten wie! Ósmy zawodnik z gwizdkiem no i oczywiście całkiem przypadkowo chór way który nie umie policzyć do czterech odbic. Tyle na temat meczu. Zagrali słabiej ale gdyby nie sędzia i tak by wygrali. W tej chwili na świecie mogą przegrać z jedną może z dwoma druzynami. Nie ma wśród nich Słowenii. To fuks i sedzia. Pokażę to mecz w finale!
  • ~---------ziutek
    (2019-09-27 17:07)
    I znow zaczyna sie biadolenie...... I znow ktos tam jest winny..... I znow sie na nich uwzieli....... Wina Tuska !!!
  • ~Misio.,,,,,,,,,,,,,..,,,..
    (2019-09-27 11:54)
    Po co Morawiecki pożyczał im samolot? Mogli jechał na stopa, byłoby taniej , a wynik podobny.
  • ~Kujawiak
    (2019-09-27 18:00)
    Kontrolujcie swoje negatywne opinie o Słoweńcach.Nie potępiajcie tak jak niejaki ,,ałtor" nacjonalista.To lud z bogatą kulturą.Słoweńcy w dawnych wiekach zamieszkiwali na ziemiach obecnej Polski W VI wieku, w czasie wędrówek ludów, przenieśli się na ziemie Bałkanów,i już w VIII w utworzyli księstwo. O naszym kraju w tym czasie nikt nic nie wiedział.Obecnie jest to kraj dostatnio żyjący , świetnie zorganizowany , demokratyczny.Mieszkańców ma tylu co Warszawa, Obszar 16 razy mniejszy od Polski.A potrafili nas już kilkakrotnie sromotnie pokonać w sporcie. Szanujmy bratni i przyjazny nam Kraj.
  • ~znawca
    (2019-09-27 18:29)
    Trener zrobil sobie jaja z kibicow i calej Polski jakie glupie sa teraz tlumaczenia za co bierze tak wielkie pieniadze caly zespol z Trenerem do d........y czyli dal ciala kpiny wstydzil bys sie nawet to komentowac kibice wszystko pamietaja mowi o Igrzyskach niech sie zastanowi czy bedzie brazowy medal sa to jaja jaja jaja i jeszcze raz jaja smiali sie z dziewczyn a co oni pokazali dno
  • ~jws
    (2019-09-27 16:08)
    Fabian Drzyzga słusznie powiedział.,,Przegraliśmy na własne życzenie"", Nie szukajcie więc przyczyn klęski poza nasza drużyną i jej kierownictwem~!!!!
  • ~Moi
    (2019-09-27 18:17)
    Czekamy na lanie od Francji! Ego zejdzie do właściwego poziomu 😉 I przypominam że to ci aroganccy Polacy grają ńa IO
  • ~anty trener
    (2019-09-27 14:54)
    Dziennikarze ubrali wrony w pawie pióra i utwierdzali kibiców w przekonaniu, że ,,,mamy zespół orłów który może wygrywać z każdą drużyną na świecie."Okazało się ,że mogą wygrać, ALE reprezentacją Wyższej Szkoły Gotowania na Gazie".
  • ~Mik
    (2019-09-27 19:39)
    Mam nadzieję że Ci aroganccy slowency nie zdobędą złota !!
  • ~mkk
    (2019-09-27 16:53)
    To ten Czarnecki sieje pecha. Nie tylko dlatego, że jest gruby. Ogólnie jest trefny. Był w zarządzie ZChN - ZChN upadł. Był prawą ręka Leppera - Lepper upadł (i się powiesił). Teraz jest w Związku Siatkówki i mimo jego wrzasków, jaki jest rzekomo pożyteczny, przynosi pecha. Wywalcie Czarneckiego, bo medal w Tokio diabli wezmą!
  • ~sebko
    (2019-09-27 19:16)
    slaby mecz Polakow.. mecz szarpany a nie grany..Slowenia jest słabiutka.. z Francją daje im po 10-12 pkt w secie..
  • ~Bałkańska mentalność
    (2019-09-27 16:16)
    A w Paryżu będzie lanie 3:0 i zimny prysznic. Za rok nikt nie będzie pamiętał kto zdobył srebro czy brąz bo liczy się tylko złoto a Słoweńcy są za ciency do tego kruszcu. To taki zespół, który od przypadku do przypadku coś tam czasami uszczknie ale powtarzalności nie ma w tym żadnej a po tym przecież poznaje się prawdziwego mistrza, że mimo wybojów jedzie dalej i robi swoje. Słoweńcom daleko do tego a biorąc pod uwagę, że nie mają żadnych wartościowych rezerw ani następców to tylko kilka lat dzieli ich od całkowitego zapomnienia ich incydentalnych "sukcesów" podczas gdy polskie rezerwy potrafią seryjnie wygrywać z podstawowym składem Brazylii a do tego są u nas młode talenty, które się szlifują i przygotowują na wejście do reprezentacji. Taka to właśnie jest "drobna" różnica między siatkówką polska a słoweńską. Niech się cieszą póki jeszcze mogą bo potem znowu będą tylko gryźć paznokcie i narzekać na wyimaginowaną arogancję, którą widzą tylko oni.