>>>Tak Małysz wskoczył na podium w Kuopio!Seria finałowa:
Skakał już Stefan Hula - wylądował na 101 m. Tym razem świetnie pofrunął Małysz - Polak skoczył 127 metrów i szkoda, że tak dobrze poszło mu dopiero w drugiej serii! Po swoim skoku Małysz objął prowadzenie w konkursie. Chwilę później na drugie miejsce zepchnął go Ammann. Kolejni rywale lądowali jednak bliżej i ostatecznie Polak skończył zawody na trzecim miejscu. Wygrał Japończyk Takanobu Okabe, drugi był Szwajcar Simon Ammann.

Pierwsza seria:
Jako pierwszy z Polaków na skoczni pojawił się Stefan Hula, który w kwalifikacjach skoczył zaledwie 105,5 m. W konkursie poszło mu tylko trochę lepiej - osiągnął odległość 108,5 m, ale wystarczyło mu to do awansu do finałowej serii.

Fatalnie poszło natomiast Kamilowi Stochowi. Skoczek, który świetnie prezentował się w Libercu, w pierwszej serii konkursu w Kuopio skoczył zaledwie 98 metrów i zajął 16. miejsce w stawce pierwszych 20. zawodników. Tym wynikiem zakończył swój udział w konkursie.

Adam Małysz skoczył przeciętnie - 119 metrów. W kwalifikacjach i serii próbnej prezentował się lepiej. Tyle tylko, że w pierwszej serii zawodzili także inni faworyci. Na przykład Gregor Schlierenzauer skoczył zaledwie 116,5 metra, a Simon Ammann 119,5 m. Po kilku słabych skokach rywali Małysz nieoczekiwanie uplasował się na niezłym 12. miejscu. Hula zmieścił się w "trzydziestce" (25. miejsce), Stoch zakończył udział w konkursie na 45. pozycji.

Najdalej w pierwszej serii pofrunął Fin Harri Olli (130,5 m). Drugi wynik należał do jego rodaka Kalle Keituri (127 m), trzeci był Japończyk Noriaki Kasai (124,5 m).

Seria próbna:
W serii próbnej najlepiej z Polaków skoczył Małysz (124,5 m), który zajął piąte miejsce, wraz z Martinem Kochem, Dymitrem Wasiliewem i Michaelem Neumayerem. Kamil Stoch wylądował na 112 m, Stefan Hula skoczył tylko 105,5 metra.

Najdalej w serii próbnej lądował Simon Ammann (135 m). Drugi był Anders Jacobsen (126 m).

Kwalifikacje:
Drugie miejsce w kwalifikacjach zajął Japończyk Fumihisa Yumoto, który skoczył tyle samo co Adam Małysz (125 metrów), ale dostał lepsze noty od sędziów za styl.

Przez kwalifikację pomyślnie przeszli, oprócz Adama Małysza, jeszcze dwaj nasi reprezentanci. Kamil Stoch zajął 15. miejsce po skoku na 112 metrów, a Stefan Hula 21. - 108,5 metra. Do konkursu nie awansował Łukasz Rutkowski, który skoczył zaledwie 95 metrów.

Wśród zawodników, którzy udział w jutrzejszym konkursie mają zapewniony, najdalej lądował lider klasyfikacji Pucharu Świata - Gregor Schlierenzauer - 130 metrów. Drugą odległość w tej grupie miał Simon Ammann - 123 metry.