Steira jest nie tylko narciarką, mistrzynią olimpijską i świata, ale również lekkoatletką. W 2009 roku zdobyła złoty medal mistrzostw kraju na 5000 m. W poniedziałek, wracając z zakupów do samochodu, zauważyła w nim włamywacza.

Reklama

Zobaczył, że idę w kierunku pojazdu, wyszedł z niego i zaczął uciekać. Kilku przechodniów próbowało go gonić, lecz był szybszy. Kiedy jednak nie odpuszczałam, zrozumiał chyba, że nie da rady i porzucił skradzione przedmioty, między innymi tak ważny dla mnie telefon komórkowy - powiedziała Steira.

Zawodniczka została wycofana z sobotnio-niedzielnych zawodów PŚ w Rybińsku z powodu zbyt niskiego współczynnika masy ciała BMI. Decyzja w sprawie występu w Czechach w najbliższy weekend jeszcze nie zapadła. Norweskie media komentując jej pogoń za złodziejem podkreślają, że nie jest ona osłabiona, a wręcz odwrotnie.

Steira zdobyła złoty medal zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver w 2010 roku w sztafecie 4x5 km oraz w tej samej konkurencji dwa złote medale mistrzostw świata w Oslo w 2011 roku i w Oberstdorfie w 2005 roku.