Zapewnił, że w Wiśle wystartuje niemal cała światowa czołówka ze zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni Kamilem Stochem oraz wiślaninem Piotrem Żyłą, który w tym prestiżowym cyklu był drugi. Po niemal rocznym rozbracie z nartami na belce zasiądzie Austriak Gregor Schlierenzauer. Na starcie zabraknąć może Szwajcarów z Simonem Ammannem, a także Słoweńca Petera Prevca.

Reklama

Wąsowicz powiedział, że przyjazd do Wisły zaanonsowało 17 ekip. Większość dotrze w Beskidy w czwartek. Ich bazą będzie Hotel Gołębiewski.

Wiceprezes dodał, że skocznia w Wiśle Malince jest już praktycznie przygotowana do rozegrania zawodów. Poprosiłem dziś Adama Małysza, abyśmy wspólnie sprawdzili jej gotowość. Według niego wszystko wygląda dobrze, ale na wszelki wypadek w środę przetestują skocznię zawodnicy naszej kadry B. Przyjechać chcą wtedy też Czesi i Ukraińcy – powiedział w poniedziałek wiceszef PZN.

Organizatorzy zawodów tym razem nie mieli problemów z brakiem śniegu. Wręcz przeciwnie, musieli wywozić jego nadmiar. Trochę nas zasypało, ale przynajmniej mamy obiekt, na którym widać, że jest zima. Sytuację już opanowaliśmy. Najwięcej czasu zabiera nam czyszczenie krzesełek na trybunach – dodał Wąsowicz.

Reklama

Rywalizację w Wiśle obejrzy komplet widzów. Na każdy z konkursów wejdzie ok. 5,5 tys. kibiców. W sobotę przekazałem ostatnią pulę biletów do sklepu w Wiśle i mam informację, że już się sprzedały – powiedział wiceprezes.

Konkursy w Wiśle odbędą się po południu 14 i 15 stycznia. Tydzień później skoczkowie będą rywalizowali w konkursach drużynowym i indywidualnym w Zakopanem.

Skocznia HS 134 w Wiśle Malince jest największym tego typu obiektem w Beskidach. W latach 2005-2008 została gruntownie zmodernizowana. Jej rekord należy do Austriaka Stefana Krafta, który 8 stycznia 2013 r. podczas kwalifikacji do konkursu PŚ uzyskał 139 m.

Program zawodów:

Piątek, 13 stycznia 16.00 - trening (dwie serie) 18.00 - kwalifikacje Sobota, 14 stycznia 15.00 - seria próbna 16.00 - pierwsza seria konkursowa Niedziela, 15 stycznia 14.30 - kwalifikacje 16.00 - pierwsza seria konkursowa