Granerud w Słowenii zdobył srebrne medale w konkursach drużynowym i mieszanym, lecz indywidualnie zajął dopiero 11. miejsce na skoczni normalnej i siódme na dużej.

Chcę już zapomnieć o MŚ i nie mogę się doczekać Raw Air, a zwłaszcza konkursów na skoczni Holmenkollen w Oslo. Zamierzam się zrehabilitować przed samym sobą - powiedział skoczek norweskim mediom, m.in. dziennikowi "Dagbladet".

Reklama

Trener norweskiej kadry Alexander Stoeckl przyznał, że wielokrotnie rozmawiał ze swoim podopiecznym, ale głównie o technice.

Sprawami psychologicznymi zajmują się nasi specjaliści, lecz Halvor był wyraźnie zwiedziony słabymi wynikami indywidualnymi. Na pewno było mu trudno dźwigać presję faworyta i oczekiwania mediów. Nikomu w takiej sytuacji nie jest łatwo, lecz jego forma dalej jest wysoka - przekonywał Austriak.

Granerud dodał, że Planica pozostanie mu na długo pamięci, ale...

Za miesiąc powrócę tam na zakończenie sezonu i loty narciarskie. Mam nadzieję, że wtedy odczaruję to miejsce - zaznaczył.

Szósta edycja norweskiego turnieju Raw Air rozpocznie się w piątek prologiem w Oslo i potrwa do 19 marca. Ze stolicy przeniesie się do Lillehammer i zakończy w Vikersund.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzący Granerud ma 293 punkty przewagi nad Dawidem Kubackim.

Zbigniew Kuczyński