Żadna inna drużyna nie osiągnęła tej granicy tak szybko. Dotychczas najlepszym osiągnięciem było 66 spotkań ekipy z Detroit w sezonie 1995/96 oraz Tampa Bay Lightning w edycji 2018/19.

W sobotę początek nie wskazywał, że to bostończycy zjadą z lodu jako zwycięzcy. Goście już w piątej minucie prowadzili 2:0. Najpierw Andrew Copp zdobył gola mimo liczebnego osłabienia, a następnie Alex Chiasson wykorzystał okres gry w przewadze.

Najlepszy zespół rozgrywek odrabianie strat zaczął w drugiej tercji. W ciągu niespełna półtorej minuty - między 23. a 25. - Szwed Hampus Lindholm i doświadczony Patrice Bergeron doprowadzili do wyrównania. W 54. minucie szalę na stronę "Niedźwiadków" przechylił Garnet Hathaway.

Bruins po 64 spotkaniach mają 105 punktów. Wygrali 43-krotnie w regulaminowym czasie, siedem razy po dogrywce lub karnych, w takich okolicznościach doznali pięciu porażek, a w dziewięciu meczach rywale byli lepsi po 60 minutach gry.