Klaebo, który w kwietniu zerwał stosunki z norweską federacja narciarską i startuje prywatnie, został odcięty od zaplecza reprezentacji Norwegii i przez kilka miesięcy trenował w USA, gdzie mieszka jego osobista fizjoterapeutka Megan Stowe.

Puchar Świata w Minnesocie

Serial jest kręcony przez braci Torstena i Larsa Brinkemów, którzy śledzą reprezentację USA i jej gwiazdy, takie jak Jessicę Diggins i Rosie Brennan.

Amerykanie mało wiedzą o biegach narciarskich, więc taki serial emitowany przez jedną z największych platform streamingowych może im ten sport przybliżyć - powiedział biegacz na antenie kanału norweskiej telewizji TV2.

Zaznaczył, że nadchodzący sezon będzie szczególny, ponieważ po raz pierwszy od 23 lat Puchar Świata zagości w Minnesocie w USA, skąd pochodzi Diggins i gdzie w dniach 17-18 lutego rozegrany zostanie sprint w centrum Minneapolis.

Pierwsze zawody PŚ w 24 listopada

"Drive to survive" odniósł ogromny sukces na całym świecie. Zmierzyć się z tym sportem będzie trudno, ale można bardzo spopularyzować biegi w najdalszych zakątkach świata - dodał narciarz.

W Norwegii praktycznie każdy uprawia biegi i jest to sport masowy. Chcemy przybliżyć skandynawską kulturę i mentalność sportową szerszej rzeszy Amerykanów, więc rola Johannesa jest kluczowa, ponieważ w USA uwielbia się wielkie gwiazdy - powiedzieli TV2 bracia Brinkema.

27-letni Klaebo zdobył w karierze siedem medali olimpijskich - pięć złotych, srebrny i brązowy. W mistrzostwach świata dziewięć razy stał na najwyższym stopniu podium i zdobył jeszcze dwa medale srebrne i jeden brązowy oraz cztery razy wygrał Puchar Świata w punktacji generalnej.

PŚ rozpocznie się 24 listopada w Finlandii w Ruce, a zakończy 17 marca w szwedzkim Falun.