Radwańska, sklasyfikowana na 13. miejscu w rankingu WTA Tour, zmierzy się o godzinie 11.00 na korcie numer dwa z Sanią Mirzą z Indii. Będzie to ich pierwszy pojedynek w grze pojedynczej, a dotychczas trafiały na siebie już kilkakrotnie w deblu. Polka poprzednio odpadała w Paryżu w drugiej rundzie, więc obroniła punkty sprzed roku.

Reklama

Natomiast Kubot, sklasyfikowany na 122. miejscu w rankingu ATP World Tour, przebił się do Roland Garros przez trzy rundy eliminacji. We wtorek sprawił jedna z dwóch największych niespodzianek, eliminując rozstawionego z numerem 11. Hiszpana Nicolasa Almagro 3:6, 2:6, 7:6 (7-3), 7:6 (7-5), 6:4.

W czwartek, w drugim meczu na korcie numer pięć (prawdopodobnie około godz. 13) jego rywalem będzie Argentyńczyk Carlos Berlocq, 63. na świecie. Polak pokonał go dwa razy w trzech dotychczasowych spotkaniach, a wszystkie były rozgrywane na nawierzchni ziemnej.

Pod koniec dnia występ w grze mieszanej rozpocznie Marcin Matkowski razem z Chia-Jung Chuang z Tajwanu. Zmierzą się w ostatnim meczu na korcie numer 11. z mikstem z Indii - Mirza i Rohan Bopanna. Te plany może jednak pokrzyżować nagłe załamanie pogody i ulewne opady deszczu zapowiadane przez meteorologów na czwartkowe popołudnie.