Kubot nie grał nigdzie od połowy lipca, gdy podczas challengera ATP - Porsche Poznań Open (z pulą nagród 85 tys. euro), oddał walkowerem mecz drugiej rundy. W wyniku przeciągających się problemów z nadgarstkiem musiał opuścić cały cykl US Open Series, wielkoszlemowy US Open oraz zrezygnować z występu w reprezentacji Polski przeciwko Finlandii w Pucharze Davisa, w barażowym spotkaniu o utrzymanie w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej (osłabiona drużyna przegrała 2:3 i spadła do Grupy II).

Reklama

Djokovic, który w tym roku triumfował w trzech z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema (Australian Open, Wimbledonie i US Open), wyprzedza w rankingu Hiszpana Rafaela Nadala i Szwajcara Rogera Federera. Czwarty jest Szkot Andy Murray.

Ta czwórka ma już zapewnione prawo gry w kończącym sezon ATP World Tour Finals. W londyńskiej O2 Arena wystąpi ośmiu najlepszych graczy w klasyfikacji. Szanse na to ma m.in. Francuz o-Wilfried Tsonga, który po niedzielnym zwycięstwie w Metzu, awansował z dziesiątej na siódmą lokatę.