Zwycięstwa w drugim dniu imprezy odniosły m.in. Niemka polskiego pochodzenia Sabine Lisicki (nr 14.), była liderka rankingu WTA Tour Serbka Ana Ivanovic czy Słowaczka Dominika Cibulkova.

Reklama

W imprezie wystartuje Agnieszka Radwańska. Rozstawiona z numerem 11. Polka w pierwszej rundzie ma "wolny los", a w drugiej trafi na lepszą zawodniczkę w pojedynku Włoszki Alberty Brianti z Chinką Jie Zheng. Natomiast w trzeciej - 1/8 finału - na jej drodze może stanąć triumfatorka tegorocznego Wimbledonu Czeszka Petra Kvitova (nr 5.).

Polka oraz Kvitova, a także Rosjanka Wiera Zwonariewa (nr 3.) i Białorusinka Wiktoria Azarenka (2.), rozpoczną udział w imprezie od razu 1/16 finału, ponieważ w tym tygodniu wystąpiły w turnieju WTA w Tokio (z pulą nagród 2,05 mln dol.) i nie zdążyłyby dotrzeć do Pekinu na początek pierwszej rundy.

W Tokio Radwańska odniosła w sobotę szóste i największe jak dotychczas zwycięstwo turniejowe w karierze, bowiem miał on rangę WTA Premier I. W finale pokonała Zwonariewą 6:3, 6:2.