Ten pojedynek był jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań pierwszej fazy zmagań. Losowanie okazało się pechowe dla 45. w światowym rankingu Wozniacki, która mimo niższej pozycji w tym zestawieniu była wskazywana na stronie WTA jako faworytka.

Reklama

Na samym początku Dunka pozwoliła rywalce na przełamanie, ale w czwartym gemie odrobiła straty. Po chwili wybroniła się przed "breakiem" choć przegrywała 0:40. Przy stanie 5:5 nie zdołała po raz drugi utrzymać podania i to przesądziło o jej porażce w pierwszym secie. Na początku kolejnego wydawało się, że się poddała - Rosjanka prowadziła 5:1. Ku uciesze kibiców Wozniacki przebudziła się i zapisała na swoim koncie trzy kolejne gemy, ale na więcej nie pozwoliła jej już przeciwniczka.

Była to 12. konfrontacja tych tenisistek - bilans jest remisowy.

Kuzniecowa zanotowała 138. wygrany mecz w Wielkim Szlemie. Dunka poprzednio w pierwszej rundzie turnieju tej rangi odpadła cztery lata temu - też w Londynie. Łącznie mecz otwarcia w takich imprezach przegrała sześć razy. Niedawno zmagała się z kontuzją kostki. Po raz pierwszy od ośmiu lat nie była rozstawiona w zawodach wielkoszlemowych.

Najlepszym wynikiem Rosjanki w Wimbledonie jest ćwierćfinał, na którym zatrzymała się trzykrotnie. Jej kolejną rywalką będzie Brytyjka Tara Moore.

Reklama