Swoją decyzję Williams przekazała podczas konferencji prasowej poprzedzającej rozpoczynający się w poniedziałek wielkoszlemowy Wimbledon.

Reklama

Z tego, co wiem, to nie ma mnie na liście (ze składem amerykańskiej reprezentacji na igrzyska - red.). I nie powinno mnie tam być - zaznaczyła.

Amerykanka, która ma w dorobku 23 tytuły wielkoszlemowe w singlu, od jakiegoś czasu nie deklarowała się jednoznacznie w sprawie udziału w zmaganiach olimpijskich w stolicy Japonii. Teraz się to zmieniło.

Złożyło się na to wiele powodów, o których nie chcę mówić dziś szczegółowo. Może innym razem - zaznaczyła legendarna tenisistka, która we wrześniu będzie obchodzić 40. urodziny.

Kilka tygodni temu w jednym z wywiadów przyznała, że nie zdarzyło się jeszcze, aby spędziła dobę bez swojej trzyletniej córki.

Williams jest mistrzynią olimpijską w singlu z Londynu, a wraz ze starszą o rok siostrą Venus triumfowała w deblu w Sydney, Pekinie i Londynie.

Wielu nieobecnych w Tokio

Wielu tenisistów, w tym gracze z czołówki, rezygnują ze startu w igrzyskach, tłumacząc się napiętym kalendarzem. Niedawno o nieobecności w Tokio poinformował słynny Hiszpan Rafael Nadal. Szwajcar Roger Federer pozostawił w sobotę sprawę otwartą, a udział w tej imprezie zadeklarował lider światowego rankingu Serb Novak Djokovic.