Trafi on do trzech organizacji, które od początku wojny w Ukrainie niosą pomoc najbardziej potrzebującym: United 24, UNICEF Polska i fundacji ukraińskiej tenisistki Eliny Switoliny.

Reklama

United 24 to oficjalny fundusz pomocowy Ukrainy, który w ramach zebranych środków zapewni pomoc medyczną dzieciom, UNICEF Polska wspiera najmłodszych mieszkańców Ukrainy, którzy przebywają obecnie w Polsce, a fundacja Switoliny pomaga bezpośrednio tenisistom i ich rodzinom, które uciekają przed wojną.

Switolina będzie sędziowała pokazowe mecze, gdyż jej występ na korcie uniemożliwiła kontuzja.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie były ukraiński piłkarz, zdobywca złotej piłki w 2004 roku Andrij Szewczenko, który jest ambasadorem United 24.

Impreza w Krakowie rozpocznie się o godz. 12.00. W części sportowej Świątek rozegra jeden set singla z Radwańską. Potem w meczu miksta ukraiński tenisista Serhij Stachowski i Radwańska zmierzą się ze Świątek i doskonale rokującym polskim juniorem Martynem Pawelskim.

Dla Świątek występ w Krakowie będzie powrotem na korty po krótkim urlopie. Polka w tym sezonie rozegrała już 50 spotkań, z czego 46 wygrała. W trzeciej rundzie Wimbledonu Francuzka Alize Cornet zakończyła na 37 jej serię zwycięstw. 21-letnia tenisistka od początku roku wygrała już sześć turniejów, w tym wielkoszlemowy French Open w Paryżu. W przyszłym tygodniu wystartuje w warszawskim turnieju WTA na kortach ziemnych.

33-letnia Radwańska, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, ma w swoim dorobku zwycięstwo w turnieju WTA Finals w 2015, była też wiceliderką rankingu WTA oraz finalistką wielkoszlemowego Wimbledonu. Wygrała 20 turniejów WTA. Ostatnio wznowiła swoją aktywność tenisową. Wystartowała m.in. w turnieju legend na kortach Wimbledonu.

Świątek i Radwańska przygotowując się do krakowskiej imprezy odbyły wspólny trening. Obydwie zawodniczki łączy osoba Tomasza Wiktorowskiego, który przez wiele lat pracował z Radwańską, a teraz jest szkoleniowcem Świątek.

Transmisję z imprezy w Tauron Arenie będzie można obejrzeć na antenie TVP1, TVP Sport oraz TVP Polonia.