20-letni Rune w ostatnim czasie jest w świetnej formie. To będzie jego trzeci w tym sezonie finał. Po porażce w decydującym meczu w Monte Carlo wygrał zmagania w Monachium.

W drodze do finału w Rzymie wcześniej wyeliminował lidera światowego rankingu Serba Novaka Djokovica. Z Ruudem mierzył się po raz piąty i pierwszy raz pokonał 24-letniego Norwega.

Ruud po wygraniu pierwszego seta w drugim prowadził 4:2. Rune poprosił w tym momencie o przerwę medyczną z powodu małego problemu z ramieniem i po niej zaczął grać koncertowo.

W tym momencie powiedziałem sobie, że nie mam nic do stracenia, że prawdopodobnie przegram. Stwierdziłem, że pozostało mi po prostu cieszyć się grą, jakby to był mój ostatni set tutaj - przyznał Rune.

W drugim półfinale rywalizują Rosjanin Daniił Miedwiediew (3.) i Grek Stefanos Tsitsipas (5.). Spotkanie zostało przerwane w pierwszym secie przy stanie 4:4.

Opady deszcze wpływają też na finał kobiecych zmagań. Kazaszka Jelena Rybakina i Ukrainka Anhelina Kalinina mają wyjść na kort dopiero po zakończeniu spotkania Miedwiediew - Tsitsipas.

Wyniki półfinałów:

Holger Rune (Dania, 7) - Casper Ruud (Norwegia, 4) 6:7 (2-7), 6:4, 6:2
Daniił Miedwiediew (Rosja, 3) - Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) 4:4 - przerwany z powodu deszczu