Kilka dni wcześniej Hurkacz i Amerykanin Frances Tiafoe przegrali w dwóch setach właśnie z Glasspoolem i Heliovaarą w 2. rundzie debla turnieju w Waszyngtonie.

Okazja do rewanżu dla wrocławianina nadarzyła się bardzo szybko. Polsko-chorwacki duet w pierwszym secie dwukrotnie przełamał podanie rywali. Druga partia była bardziej wyrównana. Obie pary zgodnie długo wygrywały własne serwisy. Taki stan utrzymywał się do stanu 5:5. Ostatni gem tej części gry był już formalnością. Hurkacz z Pavicem wykorzystali drugą piłkę meczową. Pojedynek trwał zaledwie godzinę i pięć minut.

W następnej rundzie para polsko-chorwacka zmierzy się z najwyżej rozstawionymi w imprezie Holenderem Wesleyem Koolhofem i Brytyjczykiem Nealem Skupskim, który mieli wolny los.

Wcześniej Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako odpadli w 1. rundzie debla, po porażce z duetem rosyjsko-australijskim Andriej Rublow, Max Purcell 5:7, 4:6.

Wynik 1. rundy debla:
Hubert Hurkacz, Mate Pavic (Polska, Chorwacja) - Lloyd Glasspool, Harri Heliovaara (W. Brytania, Finlandia) 6:2, 7:5