Dwa oblicza Czecha

W trakcie pojedynku 18-letni tenisista z Czech pokazał dwa oblicza: w pierwszym i trzecim secie zaprezentował niespodziewaną dojrzałość i odporność na presję, popisując się znakomitymi zagraniami w kluczowych momentach. W pomeczowych wypowiedziach potwierdził to zresztą o osiem lat starszy Polak.

"Grał fantastyczny mecz, świetnie serwował. W ważnych momentach, kiedy miałem swoje szanse, zagrał kilka świetnych wolejów. Nawet w ostatnim secie, jak prowadziłem 40:0, to zdobył fantastyczne punkty i wyrównał. Przed nim świetlana przyszłość" - ocenił tenisista z Wrocławia, rozstawiony w Melbourne z numerem dziewiątym.

Reklama
Reklama

Z kolei w pozostałych setach tak wysoki poziom Czech potrafił utrzymać tylko krótkimi fragmentami, a poza tym popełniał mnóstwo błędów - w tym podwójnych serwisowych. Hurkacz, który nie wspiął się tego dnia na szczyt swoich możliwości, potrafił przekuć niepewność rywala na swoją przewagę.

"Liczyłem, że mój poziom będzie trochę wyższy, ale musiałem walczyć o każdy punkt. Cały czas jednak wierzyłem, że doczekam się w końcu swojej okazji" - dodał Polak.

Spotkanie trwało blisko trzy i pół godziny i zakończyło się po wpół do pierwszej w nocy lokalnego czasu.

Kolejny rywal Hurkacza

Z 25-letnim Humbertem, sklasyfikowanym na 20. pozycji w rankingu ATP, Hurkacz zmierzy się po raz trzeci. Dotychczas pokonał Francuza dwukrotnie: w półfinale turnieju w Bazylei w 2023 roku oraz w 1/8 finału w Halle w 2022, gdzie wrocławianin zdobył tytuł.

"Ugo gra bardzo agresywnie, stara się iść do przodu za każdą piłką, jest niebezpieczny. Ostatnio wygrałem dopiero po tie-breaku w trzecim secie, więc spodziewam się kolejnego trudnego meczu" - zaznaczył Hurkacz.

Humbert wyeliminował wcześniej w czwartek Chińczyka Zhanga Zhizhena, pokonując go 6:2, 5:7, 6:1, 7:6 (7-3).

Rok temu w Melbourne Hurkacz dotarł do 1/8 finału, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze.

Wynik meczu z Mensikiem

Wynik meczu 2. rundy:

Hubert Hurkacz (Polska, 9) - Jakub Mensik (Czechy) 6:7 (9-11), 6:1, 5:7, 6:1, 6:3.