Rozstawiona z numerem drugim Coco Gauff odpadła w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 w Dausze. We wtorek amerykańska tenisistka przegrała z Czeszką Kateriną Siniakovą 2:6, 4:6.
To było siódme spotkanie tych tenisistek i dopiero druga wygrana 42. w światowym rankingu Siniakovej.
Gauff rozegrała pierwszy mecz od półfinałowej porażki w Australian Open. W drugim secie Amerykanka prowadziła już 4:0 i wydawało się, że przejęła kontrolę na korcie. Sześć kolejnych gemów padło jednak łupem Czeszki, która w trzeciej rundzie zmierzy się z Amerykanką Danielle Collins.
W Dausze tytułu broni liderka listy WTA Iga Świątek.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Powiązane
Zobacz
|