Oficjalne ważenie przed przed bokserską Walką Stulecia odbyło się w Las Vegas. Mayweather, aby zmierzyć się z De La Hoyą, przytył o półtora kilograma i będzie debiutować w nowej dla siebie wadze.

Na przełomie lutego i marca promotorzy walki zorganizowali tournee z rozmachem godnym kampanii wyborczej kandydatów na prezydenta USA. Pięściarze w dziewięć dni odwiedzili 11 miast: Nowy Jork, Filadelfię, Waszyngton, Chicago, Detroit, Miami, Houston, Dallas, San Francisco, Las Vegas i na koniec Los Angeles.

W każdym mieście program pobytu był taki sam - konferencja prasowa w zatłoczonej sali, litania podziękowań dla sponsorów, "show" Mayweathera i gwóźdź programu - sesja fotograficzna bokserów stojących twarzą w twarz. Potem podróż oddzielnymi samolotami do następnego miasta.

34-letni De La Hoya prawdopodobnie zakończy w Las Vegas karierę, która zaczęła się od złotego medalu olimpijskiego w igrzyskach w Barcelonie w 1992 roku.

Promotorzy spodziewają się, że walka De La Hoya - Mayweather przekroczy rekord oglądalności w płatnym kanale telewizyjnym - 1,99 miliona osób, które wykupiły prawo do obejrzenia drugiej potyczki w wadze ciężkiej Evander Holyfield - Mike Tyson w 1997 roku.