Mecz z Azerami na pewno jednak nie będzie łatwy. Ostatnio na trudnym terenie w Baku przegrali Finowie.To powinno ostrzec Polaków przed lekceważeniem rywali. Kibice nie powinni się jednak o to martwić - piłkarze dobrze sobie zdają sprawę, że dzisiejszy mecz nie będzie spacerkiem. "Czeka nas ciężki mecz - nikt z rywali się nie położy i nie podaruje nam bramki. Będziemy musieli zapracować na zwycięstwo" - mówi kapitan biało-czerwonych Jacek Bąk.

Ci, którzy liczą na łatwe zwycięstwo Polaków mogą się trochę zawieść. W pamięci kibiców na pewno jest spotkanie sprzed dwóch lat, kiedy nasza kadra rozgromiła Azerbejdżan aż 8:0. Ten mecz rozegrano w Warszawie, ale na wyjeździe Polacy radzą sobie znacznie gorzej - raz wygrali i raz zremisowali. Nie trzeba się jednak obawiać ataku naszych sobotnich rywali - w pięciu dotychczasowych spotkaniach Azerowie nie strzelili nam żadnej bramki!

Kadra doleciała do Baku w czwartek wieczorem. Tuż po po przylocie reprezentacja udała się do hotelu, gdzie zawodnicy zostawili rzeczy i poszli na wieczorny trening. Wieczorne zajęcia trwały około godziny i nie były zbyt intensywne. Więcej roboty na treningu piłkarze mieli wczoraj. Wszyscy poza Jakubem Błaszczykowskim trenowali na pełnych obrotach. Pomocnik Wisły Kraków miał ostatnio problemy ze zdrowiem i mógł ćwiczyć trochę lżej. Powinien się jednak pojawić w pierwszym składzie na mecz z Azerami.

Bilans meczów Polska - Azerbejdżan:

12.06.1994, Polska - Azerbejdżan 1:0 - eliminacje mistrzostw Europy
15.11.1995, Azerbejdżan - Polska 0:0 - eliminacje mistrzostw Europy
26.03.2005, Polska - Azerbejdżan 8:0 - eliminacje mistrzostw świata
04.06.2005, Azerbejdżan - Polska 0:3 - eliminacje mistrzostw świata
24.03.2006, Polska - Azerbejdżan 5:0 - eliminacje mistrzostw Europy

Prawdopodobny skład Polaków:
Artur Boruc - Marcin Wasilewski, Jacek Bąk, Michał Żewłakow, Grzegorz Bronowicki - Jakub Błaszczykowski, Mariusz Lewandowski, Dariusz Dudka, Jacek Krzynówek - Maciej Żurawski, Euzebiusz Smolarek

Sobotni mecz eliminacji do mistrzostw Europy 2008:
Azerbejdżan - Polska (Baku, godz.18.00)